Úspěšný závěr sezony, 4x TOP10!

03.10.2022

Opravdu vydařený víkend se povedl oběma závodnicím týmu WWRT. Kristýna Jakesch #48 se na brněnském okruhu při podzimní ceně Brna představila v sedle své Kawasaki ZXR 400 a Veronika Hankocyová #53 se vrátila po dvouměsíční pauze po zlomenině a operaci zápěstí.

Kristýna Jakesch #48
"Poslední podnik této sezóny proběhl ještě lépe, než jsem si dokázala představit.
Těšila jsem se na něj hned z několika důvodů: nejen, že je brněnský autodrom moje "domácí" trať, byl to ale také první závodní víkend, kde jsme se naším novým týmem Wonder Women Racing sešly v plném počtu, v dobrém zázemí a tentokrát i s Verčou na trati. Sezóna pro mě navíc byla dost komplikovaná kvůli technickým potížím na motocyklu a zranění ramene, takže jsem se těšila, že si spravím chuť. A to se povedlo.
V kvalifikačních trénincích jsme doladily nastavení motorky, a dojela jsem si pro 8. místo na roštu. Závody jsem si užila maximálně: sobotní sprint byl krátký ale plný akce, přestože motorka ještě neposlouchala tak,  jak by měla. Holt už není nejmladší a občas si postaví hlavu. Nedělní hlavní závod pak byl o to lepší, byl to boj do poslední zatáčky, nabitý předjížděním v každém kole a na cílovce rozhodovaly milimetry. Nakonec z toho v nabité konkurenci vyšlo 8. místo.

Podzimní cena dopadla skvěle, ověřily jsme si, že v týmu fungujeme, víme, co děláme a umíme to dělat dobře. Užily jsme si to maximálně, s výsledky jsme spokojené a neskutečně se těšíme na plánování příští sezóny, kdy už se ukážu ve vyšší kubatuře SuperTwin a na některých zahraničních podnicích. Díky že nám držíte palce!"

Veronika Hankocyová #53
"Byl to hodně těžký týden. Od úterý jsme se podílely na přípravě a pořádání posledního eventu Dafit Filla Racing Agentury, kde probíhalo Grande Finále, které bylo opravdu náročné. Od úterý jsem už totiž bojovala s nemocí, a nebylo mi vůbec dobře. Naštěstí jsme byly ubytované na hotelu GRID, takže jsem měla aspoň v rámci možností absolutní pohodlí. Ve čtvrtek a pátek jsem měla prostor testovat obě nové Aprilie RS 660, a díky tomu jsme odhalili potíže na verzi Trofeo. Celý závodní víkend byl pojatý jako test, protože dosud ještě pravidla neumožňovala Apriliím startovat v kategorii Supertwin, a proto jsme se víkendu zúčastnili mimo pořadí. Já jsem si potřebovala vyzkoušet, jestli mi funguje ruka, potřebovali jsme vyzkoušet možnosti a schopnosti jednotlivých členů týmu a samozřejmě vyzkoušet obě motorky, proto tentokrát jsem svoji Yamahu R6 DAFIT MOTORACING nechala doma, abych se mohla plně soustředit. První závod se mi nepovedlo dostat před Chrise Meyera na dvoutaktní GP250 a bylo z toho TOP10. Ve druhém už se mi ale dařilo lépe, a spolu s Davidem Kuželou jsme se probojovávali dopředu, až z toho bylo ve Twinech 5.místo, a v celkovém pořadí závodu 7.místo s časem 2:20 na kolo, což byl můj cíl.

Děkuji všem holkám a také týmu Buldoků, jmenovitě Petrovi Uríkovi a jeho rodině za zázemí a fotky, a Matysovi Vlachovi za přípravu motorek spolu s Pavlem Haga Štolbou.