MANX GRAND PRIX!

01.09.2023

Vrcholem sezony týmu Wonder Women Racing Team byl srpnový podnik na legendárním ostrově Man, Manx Grand Prix, který letos slavil své jubilejní stoleté výročí!

Nejtěžší silniční závodní okruh na světě má délku 60 kilometrů okolo celého ostrova včetně značného převýšení a závod se jede na čtyři kola s pit stopem a tankováním po dvou kolech. Více už k tomu řekne naše závodnice Veronika Hankocyová, pro kterou to byla už třetí účast na tomto prestižním podniku.

Veronika Hankocyová

"Letos jsem se po covidové pauze vracela po třech letech do závodů obecně, ale nejvíc jsem se těšila právě na Man, kam mě srdce táhne asi nejvíc. Je to extrémně náročný a těžký okruh, což se bohužel potvrdilo hned v prvních dvou trénincích, kdy dva jezdci fatálně havarovali. Přesto jsme dokázali stále postupovat a progres byl každým dnem znatelný. Museli jsme se hodně zaměřit na techniku a nastavení podvozku a přípravu Aprilie RS 660 obecně, protože Isle od Man se tak liší od všeho ostatního, co známe, že jsme se setkali s problémy, které bychom nikde jinde neměli. Do závodu jsem nastoupila s klidným vědomím, že mám dobrou motorku a dobrý tým. Díky tomu se mi podařilo zajet všechny kola téměř totožně v průměrné rychlosti okolo 105 mil/hod tedy zhruba sto sedmdesát kilometrů v hodině a závod MGP JUNIOR dokončit na 28.místě."

Veronika také získala trofej BEST FEMALE RIDER za nejlepší ženský výkon a potvrdila, že patří mezi českou roadracingovou špičku. Vždyť i tři týdny před Manem vybojovala v irském Armoy třetí místo ve třídě Junior Support na půjčené Aprilii RS 660 Barryho Grahama, a to přitom startovala až z desátého místa! Tým Wonder Women Racing pokračoval na začátku září i v Čechách podnikem v Dymokurech, kam jela týmové barvy reprezentovat Kristýna Jakesch. Technické důvody ji opět vyřadily ze třídy Supertwin ale na SPP400 vybojovala skvělé 7.místo! Celý tým se nyní sejde na posledním českém letošním závodě, a tím je Podzimní cena Brna, která se bude na konci září konat na brněnském Masarykově okruhu.

Tímto Vás srdečně zveme a těšíme se na Vás, pokud se rozhodnete nás přijet podpořit 29.9.-1.10.2023!