Kristýna Jakesch reprezentovala tým v Čechách i na Slovensku!

10.07.2023

Kristýna dostala hned na začátku sezony těžký úkol. Veronika si v dubnu před prvními závody zlomila pravou nohu a Kiki tak musela převzít štafetu a reprezentovat na některých závodech tým sama s podporou ostatních členek.

Hned v úvodu to byla Jarní cena Brna, kde se jí rozletěl motor na Kawasaki ER6 a tak si odbyla premiéru na Aprilii RS 660 Veroniky ve třídě Twin, a závodila na své Kawasaki ZXR400 v kategorii 400SSP.

Ve třídě Twin dojela první závod na 20.místě a druhý na 21.místě.
V kategorii SSP400 dojela na 14,místě v prvním závodě a na 10. místě ve druhém závodě.

Na Slovácký okruh ve Starém Městě vyrazila s Lenkou Fojtovou a s Denisou Vlachovou. Počasí bylo dost nevyzpytatelné a v neděli se zhoršilo natolik, že byl závod Twinů zrušen. Odjela si tak aspoň svoji tradiční třídu čtyřstovek a zajela krásné osmé místo!

Samostatnou premiéru zažila i na Slovensku, na mezinárodním Mistrovství Republiky na Slovakiaringu.
Tam se jí podařilo krásné umístění jen těsně za stupni vítězů. V prvním závodě čtyřkil to bylo 4.místo a ve druhém šesté místo!

Na Kawasaki ER6 se Kiki podařilo v prvním závodě celkové 17. místo katgeorií Twin, SuperTwin a SupeMono, a deváté místo v její kategorii. Ve druhém závodě z technických důvodů už nenastoupila.

Pro Kristýnu tato sezóna ale ještě nekončí, protože ji čeká roadracing v Dymokurech, nebo Podzimní cena Brna. Držte pěsti!